Какво представляват гъвкавите слънчеви панели?
Тъй като слънчевата енергия става все по-популярна, все повече хора използват гъвкави слънчеви панели вместо традиционните твърди панели.
Гъвкавите или огъващите се слънчеви панели са изключително прост метод за генериране на слънчева енергия. Гъвкавите соларни панели са дебели само един инч и тежат само шест килограма. Високоефективните гъвкави соларни панели обикновено могат да се огъват до около 30 градуса, което позволява монтирането им на лодка, кемпер, микробус или ремарке.
Монтажът на гъвкавите слънчеви панели е много лесен, тъй като повечето системи просто се залепват или залепват към повърхността с помощта на доставеното лепило. Удобството на системата обаче е недостатък, Защото липсата на пространство между гъвкавите панели и покрива може да генерира излишна топлина, която да засегне клетките, да повреди панелите и да съкрати живота им.
Какви са предимствата на гъвкавите слънчеви панели?
1. Тегло: Гъвкавите соларни панели тежат около 20 % от теглото на твърдите панели. Това означава, че гъвкавите панели могат да бъдат прикрепени към структури, които не могат да издържат теглото на твърдите панели.
Поради ниското си тегло няколко гъвкави соларни панела могат да бъдат монтирани на покрива на автомобила, което може да подобри енергийната ефективност на автомобила.
2. Производителност и ефективност: В миналото гъвкавите соларни панели бяха значително по-малко ефективни от твърдите панели. Днес можете да закупите гъвкави соларни панели, които са също толкова ефективни, колкото и твърдите соларни панели.
Идеалното ниво на ефективност е от 18 % до 22 %. Това ниво на ефективност показва, че при идеални условия слънчевите панели ще преобразуват в електричество същия процент слънчева светлина, получена в този диапазон.
3. Гъвкавост: В зависимост от модела гъвкавите соларни панели могат да се огъват до 50 градуса. Инсталирането на гъвкави соларни панели е лесно, тъй като те са леки и могат да се огъват.
Много полезно е, че не е необходимо да монтирате тежка рамка и следователно не причиняват повреди по време на монтажа.
И така, гъвкавите слънчеви панели са евтин и лесен за инсталиране източник на слънчева енергия от разстояние. Ако редовно пътувате през почивните дни, независимо дали става въпрос за лодка, микробус или каравана. Гъвкавите слънчеви панели са прости и лесни за инсталиране и ще бъдат оценени от всеки, който пътува през уикендите.
Какво представляват твърдите соларни панели?
Повечето хора мислят за "традиционните" соларни панели като за твърди соларни панели. Повечето традиционни слънчеви панели използват фотоволтаични (PV) системи, които се състоят от поликристални или монокристални слънчеви клетки, които преобразуват слънчевата енергия в електричество. За да се предпазят соларните клетки от надраскване и атмосферни промени, традиционните твърди соларни панели обикновено се състоят от алуминиева рамка и стъклен корпус.
Повечето твърди слънчеви панели се монтират на фиксирано място, въпреки че има и някои преносими "куфари". Тъй като някои собственици на къщи и кемпери не желаят да пробиват необходимите дупки в покривите си, за постоянните инсталации са необходими стелажни системи. Постоянните системи с твърди слънчеви панели изискват повече време и средства от гъвкавите системи със слънчеви панели, но твърдите слънчеви панели обикновено осигуряват по-дълъг живот и по-голямо производство на енергия.
Какви са предимствата на твърдите слънчеви панели?
1. разходи:
Типичната изравнена цена на електроенергията за слънчева фотоволтаична система изглежда по следния начин:
Първоначални капиталови разходи: 65 000 USD
Данъчен кредит: 12 000 USD
О&М: 6 000 USD
Обща стойност: 59 000 USD
Средно годишно производство на електроенергия: 62,500kWh
Гаранционен срок на фотоволтаичното оборудване: 30 години
Общо производство на електроенергия: 1,875,000kWh
LCOE: $59,000 / 1,875,000 = $0,03147/kWh
Рентабилността на фотоволтаичната система зависи от цената, на която се продава електроенергията. Докато цената на електроенергията е по-висока от 0,03147 USD/kWh, проектът ще бъде рентабилен през следващите 30 години.
2. Продължителност на живота: Най-големият недостатък на гъвкавите соларни панели е техният кратък живот.
Твърдите соларни панели за домашни соларни системи са много здрави и се предлагат с гаранция от 25 до 30 години.
От друга страна, гъвкавите соларни панели обикновено имат от една до три години гаранция. Тази кратка гаранция не означава, че продуктът ще издържи по-дълго. Гъвкавите соларни панели са по-податливи на износване от фиксираните твърди соларни панели.
3.Дълготрайност. Твърдите слънчеви панели изискват професионален монтаж. Въпреки това те са много по-издръжлив продукт. Ако районът ви е склонен към природни бедствия, като например бури с малки градушки и снеговалежи, не е нужно да се притеснявате твърде много, че ще получат големи повреди.
Ето защо, ако планирате да генерирате и използвате слънчева енергия ежедневно, твърдите слънчеви панели обикновено са по-добър избор от гъвкавите слънчеви панели. Въпреки че първоначалната цена може да е по-висока, дълготрайността и ефективността на системата от твърди слънчеви панели прави традиционните слънчеви панели по-разумния избор.
Maysun отдавна е известна с това, че предоставя най-технологично напредналите и икономически ефективни твърди соларни панели. Соларните панели на Мейсун успешно навлязоха на пазарите на различни европейски държави, вливайки повече сила и жизненост в енергийната трансформация. Това важно развитие бележи предоставянето на ефективни и надеждни соларни продукти от страна на Maysun на европейските страни.
Този проект се намира в голям склад в Естония, кликнете върху бутона, за да видите повече.
Този проект е разположен на покрив в Белгия, кликнете върху бутона, за да видите повече.
Соларните панели на Maysun включват различни спецификации и размери, за да отговорят на нуждите на различните клиенти. Независимо дали става въпрос за домашни инсталации или за промишлени приложения, Maysun предлага силно персонализирани решения, за да гарантира, че клиентите могат да използват максимално слънчевите ресурси и да постигнат значителни икономии в потреблението на енергия.
Референтен номер:
Admin, S. and Admin, S. (2020) 'Flexible Solar Panels vs Rigid Solar Panels: Which Ones Better?
Wilson, C. (2022) Everything you should know about flexible solar panels when caravanning.
Batteries, B.B. (2023) 'The Pros and Cons of Flexible Solar Panels vs. Rigid,' Battle Born Batteries
Staff, L. of L.U. (2023) How to choose flexible solar panels.
Cummings, S. (2023) 'Flexible Solar Panels vs Rigid: Pros, Cons & Differences,' House Grail
Staff, L. of L.U. (2023a) Flexible vs Rigid Solar Panels: Which is Better for You?
Може да ви харесат също: