Различните сценарии за избор на фотоволтаични обекти трябва да вземат предвид различни дизайни на разположението на електроцентралите. При проектирането на фотоволтаична система за генериране на електроенергия режимът на работа на опората на модулния масив има голямо влияние върху общата слънчева радиация, получена от системата за производство на електроенергия, което от своя страна влияе върху генерирането на електроенергия от фотоволтаичната система за производство на електроенергия.
Безопасната и икономична фотоволтаична поддържаща система е в центъра на вниманието. Като важна част от фотоволтаичната електроцентрала, фотоволтаичната опора носи основната мощност на фотоволтаичната електроцентрала. Изборът на скоба пряко влияе върху безопасността на работа, степента на повреда и инвестицията в конструкцията на фотоволтаичния модул.Изборът на подходяща фотоволтаична скоба може не само да намали разходите по проекта, но и да намали по-късните разходи за поддръжка.
Фотоволтаичните опори се класифицират според формата на свързване, структурата на монтажа и позицията на монтаж.Според формата на свързване те се разделят на тип заваряване и тип сглобяване;според структурата на монтажа те се разделят на тип фиксиран тип и тип свързан към слънцето. Японски стил, разделен на земен тип и покривен тип според мястото на монтаж. Понастоящем опорите на повечето фотоволтаични електроцентрали са разделени на три типа: фиксирани конвенционални опори, регулируеми проследяващи опори и гъвкави слънчеви опори.
Фиксирана фотоволтаична поддръжка
Това се отнася за опорната система, чиято ориентация, ъгъл и т.н. остават непроменени след монтажа. Методът на фиксиран монтаж директно поставя слънчевите фотоволтаични модули към зоната с ниска географска ширина, образува определен ъгъл със земята и образува слънчев фотоволтаичен масив по последователно-паралелен начин, така че да се постигне целта на слънчевото фотоволтаично производство на енергия. Има много видове методи за фиксиране, като например метода на пилотна основа (метод на директно вграждане), метод на противотежест на бетонни блокове, метод на предварително вграждане, метод на земна котва и т.н. Методът на фиксиране на покрива има различни схеми в зависимост от покривния материал.
Регулируема скоба за проследяване
Системата за проследяване има за цел да се изравни със слънцето колкото е възможно повече, така че слънчевите лъчи да получават повече слънчева светлина на единица площ от панела на батерията, като по този начин увеличават генерирането на енергия. Понастоящем системите за проследяване включват два типа: системи за проследяване с една ос и системи за проследяване с двойна ос, а системите за проследяване с една ос се разделят допълнително на хоризонтални системи за проследяване с една ос и системи за наклонено проследяване с една ос.
- Хоризонтално проследяване по една ос
Плоска едноосна проследяваща скоба се отнася до скоба, която може да проследява слънцето около хоризонтална ос, обикновено в посока север-юг. Общият диапазон на ъгъл на проследяване е ±60°, а някои продукти имат диапазон на ъгъл на проследяване от ±45°. Площта на пода на плоската едноосна система обикновено е 1,1~1,3 пъти по-голяма от тази на фиксирания тип, генерирането на електроенергия се увеличава с 8%~15%, а цената се увеличава с 5%~10%.
- Наклонено проследяване по една ос
Наклонена едноосна проследяваща скоба, фотоволтаичният модул се върти около наклонена ос, за да проследява слънцето, за да получи по-високо генериране на енергия. Наклонената едноосна система обикновено заема 2~4 пъти от фиксирания тип, генерирането на електроенергия се увеличава с 15%~20%, а цената се увеличава с 10%~15%.
- Проследяване по две оси
Скобата за проследяване с двойна ос може да се върти в две посоки, изток-запад и север-юг, за да реализира целодневно проследяване на азимута и надморската височина на падащото слънце. Площта, заета от системата за проследяване с двойна ос, обикновено е 2 до 4 пъти по-голяма от тази на фиксирания тип, генерирането на електроенергия се увеличава с 25% до 30%, а цената се увеличава с повече от 60%. Въпреки това, системата за проследяване с двойна ос е по-сложна, така че има много механични структури и стабилността при движение е средна.
гъвкава скоба
Гъвкавата фотоволтаична опора е носеща конструкция на фотоволтаичен модул с голям обхват, образувана от предварително напрегната гъвкава кабелна конструкция с фиксирани два края.Обхватът на кабелната конструкция обикновено е между 20 метра и 40 метра, а максимумът може да достигне 100 метра. В същото време модулът може да бъде на височина от 2 до 30 метра над земята, което има предимствата на голям просвет под модула и малък брой пилотни основи. Фотоволтаичните модули в гъвкавата опора обикновено се монтират с малък ъгъл на наклон, обикновено 10°-15°.
Гъвкавата поддръжка е приложима главно за сценарии като планински проекти с големи наклони (като над 35°), риболовни и фотоволтаични допълнителни проекти и селскостопански фотоволтаични допълнителни проекти, които изискват голяма височина. Разпределените фотоволтаици с високи изисквания за пространство, като пречиствателни станции и паркинги, също имат големи перспективи за приложение.
Горните три често срещани типа скоби трябва да вземат под внимание цялостно оформлението на фотоволтаичната система, очакваното генериране на електроенергия и цената.Например, фиксираните и регулируеми скоби и проследяващите скоби са по-подходящи за зони със силно директно излъчване.
Като производител на фотоволтаични модули с 15 години професионален опит, Maysun Solar може да ви предостави висококачествени слънчеви панели.Щракнете върху бутона по-долу, за да се свържете с нас и да получите продуктова оферта.
(добавете бутон WhatsApp, връзка)