Производството на фотоволтаична енергия вече не е изключително за правителството и богатите, а сега се е превърнало в потребителски продукт за домакинствата, който обикновените хора могат да си позволят. С освобождаването на голямо количество производствен капацитет от полисилиций е много вероятно цената на фотоволтаичните модули да спадне допълнително през 2023 г. По-рентабилна фотоволтаична енергия, вие го заслужавате!
Ако не знаете какво е фотоволтаично производство на енергия, можете първо да прочетете тази статия: „Как работят фотоволтаичните панели“.
2023 г. е подходящо време за стартиране на фотоволтаиците
Недостигът на енергия е нещо, което много страни не искат да видят. Според описанието на Гласа на Америка по време на коледния период правителствата се надяват да „намалят ненужното разхищаване на енергия“ чрез поредица от мерки. Например в Лондон тази година е 62-рата година на коледните светлини в търговския район на Оксфорд Стрийт.Засегнати от енергийния недостиг, часовете на осветлението са ограничени до 15-23 ч., а LED крушки се използват за намаляване на потреблението на енергия с два пъти третини.
Според ранен доклад на Ройтерс Франция е предприела енергоспестяващи мерки от различни аспекти като правителството, бизнеса и поминъка на хората, за да осигури резерви от енергия през зимата. Включително конкретни мерки като определяне на горна граница на температурата в обществени сгради, насърчаване на домашните офиси и намаляване на използването на топла вода в тоалетните.
Цената на силициевите материали засяга интересите на потребителите и също така е най-загрижената тема във фотоволтаичната индустрия.Вярвам, че сте чували, че с пускането на нов производствен капацитет на силициеви материали се очаква недостигът на силициев материал доставките ще бъдат постепенно облекчени през 2023 г., а след това В бъдеще се очаква да започнат и фотоволтаичните модули (намаляване на цените). Поради това е много изгодно закупуването на фотоволтаични модули и инсталирането на фотоволтаични системи в бъдеще.
В същото време в бъдеще някои държави постепенно ще намалят или ще освободят от данък върху продажбите при закупуване, внос и инсталиране на фотоволтаични системи, както и данък върху доходите на фотоволтаични системи, подавани към обществената мрежа. В същото време фотоволтаиците, като нов вид зелена енергия, със сигурност ще се превърнат в бъдеща тенденция. Подобно на новите енергийни превозни средства, за да бъдат популяризирани в бъдеще, на този етап ще бъде получена повече политическа подкрепа. Следователно това е подходящо време за стартиране на фотоволтаични системи през следващите няколко години възможност.
Две основни погрешни схващания за фотоволтаиците
1. Наистина ли фотоволтаиците са екологични?
За фотоволтаичната индустрия 2023 г. ще бъде година на непрекъснат растеж. Все повече и повече потребители започват да се отърват от оковите на традиционните енергийни източници и да започнат зелен начин на живот на енергийна самодостатъчност, особено в контекста на глобалното затопляне. по-насочени към бъдещето.
Въпреки това, имайки предвид изразходваната енергия при производството на фотоволтаични модули и изхвърлянето на остаряло оборудване, наистина ли фотоволтаиците са екологични?
Разбира се, производството на фотоволтаични модули изисква енергия, но всъщност енергията, произведена от всеки фотоволтаичен модул, е 10 до 15 пъти повече от енергията, необходима за производството му.Според статистиката на "Nature Energy", като се има предвид производството на оборудване, транспорт и инсталиране на CO2, По време на 25-годишния жизнен цикъл на фотоволтаичните модули ще бъдат произведени по-малко от 21g CO2 на kWh. В сравнение с емисиите от 1000g Co2/KWH от въглищни електроцентрали, електричеството от соларни системи може да намали вредните емисии с близо 90%.
Що се отнася до соларните модули, те са съставени главно от стъкло, пластмаса и алуминий и тези три материала могат да бъдат рециклирани в големи количества. В същото време пазарът (за рециклиране на соларни фотоволтаични модули) непрекъснато се развива и това дори не е недостатък за компанията, тъй като отнема много по-малко енергия за производството на модули от изхвърлени модули, отколкото за започване на производство от нови суровини.
2. Струва ли си да купувате фотоволтаици?
В сравнение с плащането на растящи сметки за електричество, инсталирането на фотоволтаици изглежда като еднократно нещо. Всъщност обаче инсталирането на фотоволтаици е като плащане на сметки за електричество в аванс за много години.Потребителите също трябва да поемат поддръжката и амортизацията на оборудването.Фотоволтаиците наистина ли са рентабилни?
Разбира се, трябва да признаем, че закупуването на фотоволтаици е като дългосрочна инвестиция. Като цяло фотоволтаичните системи със съхранение на енергия могат да се изплатят в рамките на 5-7 години, а системите без съхранение на енергия могат да се изплатят в рамките на 10 години. Ще има други 10-15 години в жизнения цикъл, преди да може да започне да прави печалба. През този период, колкото по-висока е цената на електроенергията, толкова по-бързо ще се изплати. Може също така да получи гаранция за стабилен доход, като доставя енергия към обществената мрежа.
Германско семейство инсталира 10KW фотоволтаична система за генериране на електроенергия, която може да генерира 12 000KWH електроенергия годишно, която може да се използва от четиричленно семейство за една година.
Изчисляваме въз основа на 30% самостоятелно използване и 70% захранване в обществената мрежа. Без субсидии ще има годишен доход от 2256 евро. В допълнение към закупуването на оборудване ще има и разходи за поддръжка и застраховка, но те само отчитат за инвестиционни разходи.1%-2%.В допълнение, Германия също повиши цените на свързаната към мрежата електроенергия през декември.
Доход от спестяване на разходи за електроенергия: 12000*30%*0,44 (цена на електроенергията)=1584 евро
Приходи от продажба на електроенергия: 12000*70%*0,08 (продажна цена) = €672
Годишен всеобхватен доход (без субсидии): 1584+672=€2256
В допълнение, с популяризирането на фотоволтаиците, къщите с фотоволтаични системи също ще станат твърдо търсене, което благоприятства отдаването и продажбата на къщи.
Що се отнася до поддръжката на фотоволтаичната система, тя също е много безпроблемна. Влиянието на различните климатични условия е изцяло взето предвид при производството на висококачествени фотоволтаични модули.Закаленото стъкло на външния слой има отлична устойчивост на удар, което може ефективно да намали риска от счупване, причинено от външни въздействия като силни ветрове и снежни бури в екстремни среди. В допълнение, за алпийските региони, той е оборудван и с функция за размразяване и снегопочистване. При нормални обстоятелства производителите ще осигурят 15-25 години гаранционен период, а висококачествените фотоволтаични модули могат да се използват дори 30 или повече години.При дългосрочна употреба почти не се изисква поддръжка, освен необходимостта от подмяна инвертора.
Къде да закупите рентабилни фотоволтаични модули?
Има много начини за закупуване на фотоволтаични модули. Например, можете да намерите местен монтажник или можете да закупите директно от онлайн магазин. Разбира се, ако търсите рентабилност, можете също директно да намерите производител с добра репутация. Може да попитате как да намерите качествен производител? На първо място, трябва да проверите дали производителят има съответната бизнес квалификация. Второ, трябва да знаете дали имат офис във вашия район, въпреки че вашият инсталатор е първата ви точка за контакт за гаранция за продукта и искове, ако те са затворени, трябва да се свържете директно с производителя на продукта, така че изберете да имате местен офис Производителят тук ще ви спести много проблеми. Разбира се, ако имат местен склад, това е плюс, което означава, че продуктите, които поръчате, могат да бъдат изпратени до вас по-бързо.
Сега на пазара има много производители на фотоволтаични модули и цените не са еднакви.Ако сте по-загрижени за ефективността на разходите, предлагам ви да погледнете производителите в чужбина, например, да започнете да търсите на китайския пазар.
Закупуването на фотоволтаични модули в чужбина е като закупуване на вносна кола.Ако местните търговци са първият слой на защита след закупуване на продукти, създаването на местни офиси на компанията създава възможности за директна комуникация с потребителите. Maysun Solar създаде девет (глобални офиса за продажби), разположени в Германия, Холандия, Италия, Полша, Унгария, Саудитска Арабия, Индонезия и Обединените арабски емирства, позволявайки на марката да обслужва клиентите по-добре.
В същото време повече от 20 склада в Европа са в режим на готовност в реално време. От момента, в който е направена поръчката, фотоволтаичните модули се транспортират нон-стоп, само за да могат потребителите да изпитат фотоволтаичните продукти по-рано и да се насладят на чиста енергия.
Фотоволтаичните модули ще продължат да създават стойност за света през 2023 г
Въпреки че веригата на фотоволтаичната индустрия през 2022 г. е изпитала въздействието на множество фактори като епидемия, земетресения и прекъсвания на електрозахранването, а недостигът на силициеви материали е ограничил действителното производство на модули, тя все още има значително увеличение спрямо миналата година. Смята се, че през 2023 г. общото производство ще продължи да се разширява, а капацитетът за производство на модули се очаква да достигне 642GW, което е увеличение от 22% спрямо предходната година.Китай, като основна страна с капацитет за производство на модули, означава, че повече чуждестранни потребители ще изпитат очарованието на китайската фотоволтаична индустрия.
В допълнение, Съединените щати също въведоха антиинфлационен законопроект. Очаква се инсталираният капацитет да нарасне от 130GW на 336GW през следващите 5 години. В днешно време все повече страни увеличават инсталирания си капацитет на фотоволтаични модули. Това още веднъж показва, че тази зелена енергия ще бъде един от важните източници на енергия за оцеляването на хората в бъдеще.