Редица европейски политики в подкрепа на развитието на новия енергиен сектор сигнализират за силна правителствена подкрепа за зеления сектор, както по отношение на политиката, така и на финансирането. Защо точно правителствата развиват енергийния сектор? Какво означава бързото разрастване на енергийния сектор? Заповядайте да дискутирате с автора.
Ускорено разрастване на европейския фотоволтаичен пазар
Европейският пазар е важна част от световния пазар на фотоволтаици, а инсталираните му мощности са от ключово значение за цялостния пазар на фотоволтаици. Европейският фотоволтаичен пазар се разраства по-рано, като през 2011 г. новият инсталиран капацитет е достигнал 23 GW, което представлява 74 % от световния годишен нов инсталиран капацитет. След период на спад пазарът на фотоволтаични инсталации в ЕС се възстанови след 2018 г., когато икономиката се възстанови, като търсенето и предлагането са от двете страни.
След конфликта между Русия и Украйна ЕС ускори процеса на енергийна независимост. Като се имат предвид реалностите, първата задача за европейските държави, които искат да ускорят енергийното си отделяне от Русия, е да намерят алтернативни на природния газ източници на енергия. Фотоволтаиците и вятърната енергия заедно представляват около 20 % от плана на REPower EU за отделяне от природния газ. Интересно е да се отбележи, че изискванията на плана REPower EU за енергиен преход са да се подобри енергийната ефективност, да се увеличи делът на възобновяемите енергийни източници и да се отстранят инфраструктурните пречки, за да се намали по-бързо зависимостта от изкопаеми горива на ниво домакинства, домакинства и промишленост, както и на ниво енергийна система. Това обяснява и непрекъснатото разрастване на европейския пазар на фотоволтаици.
Експанзията на фискалната система оказва влияние върху движението на пазара на фотоволтаици
Основният елемент на експанзията на възобновяемата енергия, част от която са фотоволтаиците, е фискалната експанзия на европейската правителствена политика. Поради дисбаланса в светлинните ресурси, настоящите цени на фотоволтаичните модули не могат да бъдат постигнати, за да се постигне равенство между европейските фотоволтаични мрежи. Настоящият механизъм за субсидиране на разпределените фотоволтаични модули се основава на "нетно измерване", "нетно ценообразуване" и FiT. Различните политики на субсидиране, приети от европейските държави, независимо дали става въпрос за внасянето на въглеродни кредити от германското правителство или за нарастващите финансови субсидии в Полша, източникът на финансиране на правителството е свързан с приходите от въглеродни кредити. Граничният данък върху въглеродните емисии, който стана популярен през последните две години, също е пречупен през фискалната експанзия.
Поради изискването за строителен цикъл на наземните електроцентрали от една до две години този път действията за разширяване на търговете на европейския фотоволтаичен пазар постепенно ще бъдат предадени на инсталираното ниво през тази и следващите две години. На второ място, високата цена на електроенергията в Европа в условията на енергийна криза, заедно с политиката на фискална експанзия, стимулираха бума на разпределените инсталации за определен период от време. Пазарните, тръжните и политическите инициативи ще подкрепят дългосрочното търсене на европейския фотоволтаичен пазар.
По отношение на кумулативния инсталиран капацитет в страните от ЕС първите пет държави са: Германия, Италия, Испания, Обединеното кралство и Франция. Трите движещи сили за развитието на фотоволтаичните инсталации са: режими за собствено потребление, СИЕ и търгове. Европейските държави са приели различни мерки в зависимост от местните светлинни условия и текущото състояние на развитието на фотоволтаичните системи. Германия премахна допълнителната такса FiT миналата година. Повечето провинции и региони в Испания отмениха разрешителните за строеж след застъпничеството на UNEF. Нидерландия прие схемата SDE++ за търговски покривни и наземни инсталации. Междувременно схемите за нетно измерване и микроелектрическите централи работят добре в Полша. Франция разшири обхвата на FiT след приемането на декрета S12.
Maysun Solar, специализиран производител на фотоволтаични модули с 15-годишен опит, предлага широка гама от фотоволтаични модули, които отговарят на различни нужди. Те са подходящи за различни сценарии, като фотоволтаични модули за балкони, покриви и наземни електроцентрали. Моля, кликнете върху бутона за повече информация.