1. Екранът на инвертора не се показва
Анализ на повредата: Няма вход за постоянен ток и LCD инверторът се захранва от постоянен ток.
Възможни причини:
(1) Напрежението на компонента не е достатъчно. Работното напрежение на инвертора е от 100 V до 500 V. Когато е по-ниско от 100 V, инверторът няма да работи. Напрежението на модула е свързано със слънчевото излъчване.
(2) Входните фотоволтаични клеми са разменени.Фотоволтаичните клеми имат положителни и отрицателни полюси, които трябва да съответстват един на друг и не могат да бъдат разменени с други групи.
(3) DC превключвателят не е затворен.
(4) Когато компонентите са свързани последователно, определен конектор не е свързан правилно.
(5) Един компонент е с късо съединение, което води до отказ на други компоненти.
Решение:
Използвайте мултицет, за да измерите постояннотоковото входно напрежение на инвертора. Когато напрежението е нормално, общото напрежение е сумата от напреженията на всяка група. Ако няма напрежение, проверете дали DC превключвателят, клемните блокове, кабелните конектори, компонентите и т.н. са нормални. Ако е многоканален компонент, той трябва да бъде свързан и тестван отделно.
Ако инверторът е бил използван за определен период от време и причината не е открита, това означава, че хардуерната верига на инвертора е дефектна, моля, свържете се със следпродажбеното обслужване на компанията.
2. Инверторът не е свързан към мрежата
Анализ на повредата: Инверторът не е свързан към мрежата.
Възможни причини:
(1) AC превключвателят не е затворен.
(2) AC изходният терминал на инвертора не е свързан.
(3) Горният ред на изходните клеми на инвертора на свързващата линия е разхлабен.
Решение:
Използвайте мултицет, за да измерите AC изходното напрежение на инвертора. При нормални обстоятелства изходните клеми трябва да имат напрежение от 220 V или 380 V. Ако не, проверете дали клемите са разхлабени, дали AC превключвателят е затворен и дали има утечка защитният ключ е изключен.
3. PV пренапрежение
Анализ на повреда: DC напрежението е твърде високо аларма.
Възможна причина: Твърде много компоненти, свързани последователно, което води до превишаване на напрежението над напрежението на инвертора.
Решение:
Поради температурните характеристики на компонентите, колкото по-ниска е температурата, толкова по-високо е напрежението. Диапазонът на входното напрежение на монофазния стринг инвертор е 100-500 V, а препоръчителното напрежение след нанизване е между 350-400 V. Диапазонът на входното напрежение на трифазния стринг инвертор е 250-800 V, а препоръчителното напрежение след нанизване е 600 V. - между 650V. В този диапазон на напрежение ефективността на инвертора е висока и той може да генерира електричество, когато облъчването е ниско сутрин и вечер, но напрежението няма да надвиши горната граница на напрежението на инвертора, причинявайки аларма и изключване.
4. Изолирайте грешките
Анализ на повредата: Изолационното съпротивление на фотоволтаичната система спрямо земята е по-малко от 2 мегаома.
Възможни причини:
Соларните модули, съединителните кутии, кабелите за постоянен ток, инверторите, кабелите за променлив ток, клемните блокове и т.н. имат късо съединение проводник-земя или повреда на изолационния слой. Клемата за фотоволтаична връзка и корпусът на връзката за променлив ток са разхлабени, което води до навлизане на вода.
Решение:
Изключете електрическата мрежа, инвертора, проверете съпротивлението на проводниците на всеки компонент към земята на свой ред, открийте проблема и го сменете.
5. Повреда при ток на утечка
Анализ на повредата: Токът на утечка е твърде голям.
Решение:
Премахнете входа на фотоволтаичната матрица и проверете околната AC мрежа. Изключете всички DC и AC клеми и оставете инвертора да се изключи за повече от 30 минути. Ако се възстанови сам, продължете да го използвате. Ако не може да бъде възстановен, свържете се с техническия инженер следпродажбено обслужване.
6. Анализ на грешките в мрежата:
Напрежението и честотата на мрежата са твърде ниски или твърде високи.
Решение:
Използвайте мултицет, за да измерите напрежението и честотата на мрежата. Ако надвишава, изчакайте мрежата да се върне към нормалното. Ако електрическата мрежа е нормална, това означава, че инверторът открива повреда в производството на електроенергия на платката. Моля, изключете клемите за постоянен и променлив ток и оставете инвертора да бъде изключен за повече от 30 минути.
7. Хардуерна повреда на инвертора
Анализ на повредата: Платката на инвертора, веригата за откриване, захранващата верига, комуникационната верига и други вериги са дефектни.
Решение:
Ако възникне горепосочената хардуерна повреда в инвертора, моля, изключете DC терминала и AC терминала и оставете инвертора да бъде изключен за повече от 30 минути. Ако може да бъде възстановен, продължете да го използвате. Ако не може да бъде възстановен , свържете се с техническия инженер следпродажбено обслужване.
8. Изходната мощност на системата не може да достигне идеалната мощност
Възможни причини:
Има много фактори, които влияят върху изходната мощност на фотоволтаичните електроцентрали, включително количеството слънчева радиация, ъгълът на наклона на компонентите на слънчевите клетки, блокиране на прах и сянка и температурните характеристики на компонентите.
Системната мощност е твърде ниска поради неправилна системна конфигурация и инсталация. Общите решения са:
(1) Преди монтаж проверете дали мощността на всеки компонент е достатъчна.
(2) Регулирайте ъгъла на инсталиране и ориентацията на компонентите.
(3) Проверете компонентите за сенки и прах.
(4) Проверете дали напрежението е в обхвата на напрежението, след като компонентите са свързани последователно, ефективността на системата ще намалее, ако напрежението е твърде ниско.
(5) Преди да инсталирате многоканални низове, проверете напрежението на отворена верига на всеки низ и разликата не е повече от 5 V. Ако се установи, че напрежението е грешно, проверете линиите и конекторите.
(6) Може да се свързва на партиди по време на инсталацията и мощността на всяка група се записва, когато всяка група е свързана, а разликата в мощността между струните не надвишава 2%.
(7) Вентилацията на мястото на инсталиране не е гладка и топлината на инвертора не се разсейва навреме или е директно изложена на слънце, което води до твърде висока температура на инвертора.
(8) Инверторът има двуканален MPPT достъп и входната мощност на всеки канал е само 50% от общата мощност.По принцип дизайнът и инсталационната мощност на всеки канал трябва да бъдат еднакви.Ако е свързан само към един MPPT терминал, изходната мощност ще бъде намалена наполовина.
(9) Конекторът на кабела е в лош контакт и кабелът е твърде дълъг и диаметърът на проводника е твърде тънък, което води до загуба на напрежение и накрая загуба на мощност.
(10) Капацитетът на свързания към мрежата променлив ток на фотоволтаичната електроцентрала е твърде малък, за да отговори на изискванията за мощност на инвертора.
9.AC странично пренапрежение
Възможни причини:
Импедансът на мрежата е твърде голям и потребителската страна на фотоволтаичното производство на електроенергия не може да го усвои.Когато се предава навън, импедансът е твърде голям, което води до твърде високо напрежение на изходната страна на инвертора, което води до инвертор за изключване или намаляване на мощността за защита.
Обичайните решения са:
(1) Увеличете изходния кабел, защото колкото по-дебел е кабелът, толкова по-нисък е импедансът.
(2) Инверторът е близо до точката на свързване към мрежата, колкото по-къс е кабелът, толкова по-нисък е импедансът.
Като производител на фотоволтаични модули с 15 години професионален опит, Maysun Solar може да ви предостави висококачествени слънчеви панели.Щракнете върху бутона по-долу, за да се свържете с нас и да получите продуктова оферта.
Може да харесате още: